تیم بهتر ، رشد بیشتر

جذب مدیران ارشد

 

استخدام و جذب مدیران ارشد همانند استخدام کارکنان عادی شرکت نیست . شرکت هایی که در چنین موقعیتی قرار دارند به خوبی این حقیقت را درک می کنند. هر چند بانک های اطلاعاتی عمومی که در برگیرنده متخصصین است ، وجود دارند اما معمولا بانک های اطلاعاتی تخصصی در مورد مدیران ارشد ضعیف هستند و جذب مدیران ارشد مناسب یک شرکت فرایند خاص خود را می طلبد .

اولین اقدام شناسایی و تسلط به ویژگی های مدیریت است که یک شرکت به دلایل خاص خود نیاز به استخدام وی دارد . دلایل هر شرکت در جذب مدیران ارشد حتی با دلایل رقبای خود نیز می تواند متفاوت باشد . همین ویژگی های اختصاصی است که بانک های اطلاعاتی قبلی را ناکارآمد می سازد .

گردآوری رزومه ، ایجاد و غربالگری خاص موقعیت کنونی شرکت یکی دیگر از اقداماتی است که می بایست به دقت صورت گیرد . بررسی های دقیق هوش هیجانی ، سبک و سابقه مدیریتی ، شخصیت و شایستگی ها به همراه دیگر موارد اختصاصی مد نظر شرکت در مرحله غربالگری انجام شده و لیست نهایی آماده می گردد .

در این مرحله که حساس ترین مرحله کار نیز می باشد ، می بایست مصاحبه های اختصاصی در چند مرحله انجام شوند و سپس مذاکره نهایی با کاندید های نهایی جهت جذب صورت می گیرد .

جهت انجام این مراحل نیاز است تا فردی با مهارت و تخصص در جذب و استخدام ، ارزیابی نیروی انسانی ، مصاحبه تخصصی در کنار شما قرار گرفته و در این فرآیند یاریگر شما باشد .

 

چه زمانی از فرآیند جذب مدیران ارشد یا Head Hunting استفاده کنیم ؟
هنگامی که در شرکت نیاز به افرادی با توان مدیریتی و تخصص بالا وجود داشته باشد و هیئت مدیره تصمیم به جذب مدیر از بیرون از شرکت داشته باشد چنین فرآیندی آغاز می گردد. به دلیل حساسیت های موجود در جذب مدیر ارشد صحیح نیست که ذینفعان داخلی شرکت در فرآیند جذب دخالت داشته باشند بلکه تنها ویژگی ها و سیاست های کلی بوسیله هیئت مدیره ترسیم شده و جذب چنین مدیرانی برون سپاری می شود.
در Head Hunting به دنبال چه چیزی باشیم ؟
فرآیند جذیر مدیران ارشد به دنبال پاسخ به دو سوال اصلی است . اول اینکه فرد یا افرادی انتخاب شوند که آمادگی لازم در برآورد خواست هیئت مدیره را داشته باشند و دوم اینکه شرکت نیز مناسب افرادی باشد که هم اکنون جایگاه مشابهی در شرکت دیگری دارند و به دنبال انگیزه های جدید برای رشد و ارتقا یا جابه جایی هستند . جا به جایی مدیران ارشد مانند جا به جایی کارکنان عادی نیست و این دسته از افراد صرفا دغدغه مالی یا موقعیت شغلی ندارند بنابراین فرآیند جذب مدیران ارشد یک فرآیند دو طرفه است که هم شرکت و هم کاندیدهای موقعیت شغلی مورد نظر را در بر می گیرد .
فرآیند جذب مدیران ارشد چه مراحلی را در بر می گیرد ؟
ابتدا نیاز شرکت از طریق بررسی شغل مورد نظر ، سمت پیشنهادی ، شرایط احراز ، سیاست کلی جذب ، شایستگی ها و درآمد ارزیابی می شود . سپس جستجو و بررسی از طریق منابع آنلاین و آفلاین گوناگون آغاز شده و کاندیدهای انتخابی مورد غربالگری قرار می گیرند . سپس مصاحبه اختصاصی چند مرحله ای با کاندیدها صورت گرفته و در نهایت مذاکره جهت انتخاب کاندید نهایی انجام می شود.
دستمزد جذب مدیر ارشد به طور معمول چه میزان است ؟
به طور معمول ، دستمزد جذب مدیر ارشد برابر 2 تا 3 حقوق مدیر مورد نظر تعیین می گردد که در گفتگوی اولیه و با توجه میزان و حجم کار در پیاده سازی فرآیند و جذب مدیر مد نظر نهایی می شود .
Close
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping